budimirKandidat HDZ-a za gradonačelnika Darjan Budimir, u društvu svojih zamjenika Anđelke Knezović Svetec i Stipe Velića, održao je danas konferenciju za medije. Na početku se zahvalio na povjerenju koje su mu ukazali građani i ostvarenim dobrim rezultatima u prvom krugu lokalnih izbora. Dobar rezultat očekuje i u drugom krugu, u nedjelju 4. lipnja.

 

„Osvojili smo najviše mandata u Gradskom vijeću, te sam ja kao kandidat za gradonačelnika ostvario uvjerljivu pobjedu u konkurenciji šest kandidata. Podsjećam da je HDZ na ove izbore izašao potpuno samostalno, bez predizbornih koalicija, s jasnom vizijom razvoja Dugog Sela, kvalitetnim i realnim programom i stručnim timom ljudi koji predstavljaju najbolji spoj, spoj mladosti i iskustva. Puno se mladih i stručnih ljudi uključilo u društvene i političke procese i na to sam posebno ponosan. Osigurali smo, i prije drugog kruga, stabilnu većinu te ćemo odmah moći nastaviti s realizacijom ideja i projekata kao i s novim projektima. Naš grad krenuo je putem sigurnog razvoja i moja misija je da ostanemo na tom fokusu“, rekao je Budimir.

Osvrnuo se na aktualno stanje i vođenje grada. „Proteklih godina započeli smo velike pozitivne promjene i kapitalne projekte i veliki korak prema razvoju, budućnosti i modernizaciji našeg grada. Dugo Selo je danas jedan od perspektivnijih gradova u županiji. Moja misija i vizija je upravo ovim rezultatima i ostvarenjima dati novu snagu, novu energiju koja će polučiti još bolje rezultate i još bolji standard naših građana. Moja vizija Dugog Sela 2021. godine je vizija modernog, uspješnog i perspektivnog grada i moj tim i ja radit ćemo na njegovoj potpunoj realizaciji“, izjavio je.

Zahvalio je na podršci premijeru Andreju Plenkoviću, koji je dva puta posjetio Dugo Selo, kao i ministrima Goranu Mariću i Olegu Butkoviću čije se posjete vezane uz dvije najvažnije stvari u Dugom Selu, izgradnju nove poslovne zone i izgradnja nadvožnjaka, pristupnih cesta i dugoselske obilaznice. „Posjeta samog vrha Vlade RH potvrda je važnosti Dugog Sela u kontekstu naše županije, ali i u kontekstu nacionalne razine. Njihova podrška posebno mi je draga i važna zbog dodatnog jamstva da će nam Vlada i sva ministarstva biti partneri u realizaciji svih naših projekata u Dugom Selu, a koje bez njihove pomoći to ne bi mogli ostvariti“, naveo je Budimir dodavši i kako se započeti radovi na izgradnji nadvožnjaka "sigurno nastavljaju i bit će izgrađeni u prvom dijelu njegova mandata".

Podsjetio je na započete kapitalne projekte poput sustava odvodnje i pročišćavanja u koji je uloženo preko 130 mil. kuna, asfaltiranja brojnih ulica, i one najvažnije, Rugvička i Zagrebačka od Duge lazine do Kauflanda. Izdašno se financira predškolski odgoj, školstvo, stipendije, sport, kultura. „Puno toga je postignuto, ali je i puno posla pred nama. Nastavljamo s realizacijom EU projekta Aglomeracija Rugvica Dugo Selo vrijednosti 176 mil. kuna, projekt je odobren i prijavljen, a prvi natječaji kreću već ove godine. Njegovom realizacijom osigurat će se svim preostalim kućanstvima kanalizacijska mreža i besplatan priključak. Realizirat ćemo i projekt RVS Zagreb Istok kojim će se zamijeniti stara i izgraditi dodatna 2 km nove mreže. Najvažnije smjernice programa su izgradnja nove poslovne zone dobivanjem zemljišta u državnom vlasništvu, rješavanje pitanja vojarne na dobrobit našeg Grada, izgradnja središnjeg gradskog trga, izgradnja treće osnovne škole, nogostupa, biciklističkih staza, dječjih igrališta u svim naseljima, mogućnost produžetka ZET-ove linije, asfaltiranje svih preostalih gradskih ulica, briga za djecu, mlade, umirovljenike, branitelje, invalide, osiguravanje mjesta u vrtiću za svu djecu, besplatni udžbenici…“,  izdvojio je Budimir glavne točke programa.

„Znam da Dugo Selo ima potencijala postati još uspješniji i bolji grad te da zajedno možemo ostvariti velike stvari i velike projekte. Zato sam se i kandidirao za gradonačelnika, jer želim biti nova snaga perspektivama i prilikama koje možemo ostvariti. Drage moje Dugoselske i Dugoselci, hvala na podršci, reakcijama, komentarima i idejama tijekom kampanje koji su mi bili dodatan poticaj. Stoga Vas pozivam da izađete u nedjelju svi na izbore i svojim glasom podržite rezultate i pozitivne promjene koje smo pokrenuli te napredak koji zajedno možemo ostvariti, te da potvrdimo pobjedu iz prvog kruga. Izaberite stabilnost i siguran razvoj Dugog Sela“, poručio je na kraju Darjan Budimir. 

amš

 

 

budimir