Vatrogasci DVD-a Razljev i DVD-a Šćepanje te vatrogaskinje DVD-a Ribnica i DVD-a Veliko Trgovišće pobjednici su ovogodišnjeg vatrogasnog natjecanja u spajanju usisnog voda „4. zimski kup DVD-a Rugvica“ održanom u prohladnu i sunčanu subotu 28. listopada u sportskoj dvorani Osnovne škole u Rugvici, na kojem se okupilo osamnaest natjecateljskih odjeljenja u pet kategorija i, nakon zagrijavanja uz kuhano vino, u odličnoj natjecateljskoj atmosferi pokazalo vještine i brzinu spajanja usisnog voda.

U muškoj „A“ kategoriji, DVD Razljev (16,34) se pokazao bržim i spretnijim ispred DVD-a Andrilovec (18,37) i DVD-a Bešlinec (18,76), a slijedili su ih DVD Staro Čiče (27,93), DVD Ivanec (29,87), DVD Hrebinec (33,43) te DVD Ostrna (33,71) i DVD Cirkvena (35,04).

U muškoj „B“ kategoriji sudjelovala su tri natjecateljska odjeljenja i zauzela sljedeća mjesta: DVD Šćepanje (23,59), DVD Oroslavlje (33,67) i DVD Kuče (44,52).

Ovogodišnjem natjecanju odazvalo se nešto manje ženskih „A“ odjeljenja, no pobjedu su uvjerljivo odnijela tri odjeljenja sa velikogoričkog područja pa su tako natjecateljice DVD-a Ribnica 1 osvojile prvo mjesto (18,61), a DVD-a Strmec Bukevski drugo mjesto (20,28) dok su treće mjesto osvojile natjecateljice DVD-a Ribnica 2 (22,05). Daljnja mjesta su zauzele natjecateljice DVD-a Virje (25,55), DVD-a Trebovec (30,23) i DVD-a Ivanec (52,17). U ženskoj „B“ kategoriji nastupilo je odjeljenje DVD-a Veliko Trgovišće i kao jedino osvojilo prvo mjesto (28,53).

Uz glavno natjecanje održano je i natjecanje u “Silver kategoriji” u kojoj su članovi odjeljenja prije nastupa izvlačili funkcije u vježbi pa su se najvještijima i najuspješnijima pokazale vatrogaskinje DVD-a Ribnica (23,36), a potom vatrogaskinje DVD-a Strmec Bukevski dok su treće mjesto osvojili vatrogasci DVD-a Razljev.

Prva tri plasirana odjeljenja u svakoj kategoriji dobila su pehare, dok je za prva tri mjesta u „A“ kategoriji osiguran i dodijeljen prijelazni pehar.

DVD Rugvica kao organizator ovog, četvrtog po redu, natjecanja čestita svim odjeljenjima na ostvarenim rezultatima i zahvaljuje pokroviteljima Općini Rugvica i Vatrogasnoj zajednici Općine Rugvica te medijskom pokrovitelju kao i sponzoru natjecanja, omogućivši natjecateljima i gostima, kao i svim prijateljima vatrogasaca, druženje i dobru zabavu do dugo u noć - u još jednu prohladnu rugvičku "Noć vatrenih kaciga".

nvk1.JPG nvk10.JPG nvk11.JPG nvk12.JPG nvk13.JPG nvk14.JPG nvk15.JPG nvk16.JPG nvk17.JPG nvk18.JPG nvk19.JPG nvk2.JPG nvk20.JPG nvk3.JPG nvk4.JPG nvk5.JPG nvk6.JPG nvk7.JPG