Natjecateljsko odjeljenje ženske djece DVD-a Sop-Hrušćica na jučerašnjem je natjecanju djece Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije zauzelo drugo mjesto i time nastavilo odličan niz rezultata na županijskim natjecanjima nakon što je na prošlogodišnjem zauzelo prvo mjesto u ovoj kategoriji. Odjeljenje DVD-a Sop-Hrušćica ostvarilo je 389,70 bodova u ukupnom plasmanu, samo dva boda iza prvoplasiranog odjeljenja DVD-a Ribnica (391,70), dok je treće mjesto zauzelo odjeljenje DVD-a Novo Čiče (389,50).

U istoj kategoriji ženske djece natjecalo se i žensko odjeljenje DVD-a Svibovski Otok (369,20) i zauzelo 16. mjesto među ukupno 22 sudionika.

U kategoriji muške djece sudjelovala su ukupno 44 natjecateljska odjeljenja, među kojima i tri s područja Vatrogasne zajednice Općine Rugvica: odjeljenje DVD-a Ježevo zauzelo je 15. mjesto (373,2), odjeljenje DVD-a Sop-Hrušćica 18. mjesto (371,00) i DVD-a Savski Nart 31. mjesto (357,00). Prva tri mjesta u ovoj kategoriji zauzela su odjeljenja DVD-a Kuče (390,90), DVD-a Marija Magdalena (389,20) i DVD-a Kurilovec (389,20).

Vatrogasna zajednica Općine Rugvica čestita svim odjeljenjima koja su sudjelovala na ovogodišnjem županijskom natjecanju i ostvarila vrlo dobre rezultate te poziva na nastavak rada i druženja s djecom i mladeži za sljedeću godinu. Podsjetimo, Općina Rugvica je na prijedlog Vatrogasne zajednice Općine Rugvica prije nekoliko dana dodijelila općinsko priznanje DVD-u Sop-Hrušćica upravo zbog prošlogodišnjih odličnih rezultata u radu s djecom i plasmana županijskih prvaka.