Udruga vinogradara i vinara Općine Brckovljani, upravljana novim vodstvom, napravila je odličnu feštu prigodom proslave blagdana svetog Vinka, na Štakorovečkom bregu. U vinogradu u vlasništvu OPG-a Sesan okupilo se mnoštvo vinogradara i, kako se to popularno kaže, ljubitelja vinske kapljice koji su više nego zadovoljni otišli svojim kućama.
Prekrasan zimski dan doprinio je atmosferi, a velika vatra na kojoj su se pekli špek i kobasice, uz glazbenu podlogu Apolon benda, zagrijali su i one najzimogroznije. Sve okupljene pozdravila je predsjednica udruge Nada Sesan, a sam čin rezidbe obavio Orlando Sesan. Prigodne upute vinogradarima dao je agronomski stručnjak i pjesnik Krešimir Kralj koji je tom prigodom izrecitirao i jednu od pjesama iz svoje zbirke posvećene ovom božanskom napitku.
Izvrsnim se pokazao i načelnik Tihomir Đuras koji je bio zadužen za stimulaciju tamburaša novčanicama, koje je, poučen iskustvom, ovaj puta ipak razmijenio u nešto manje apoene, nego prigodom „Šetnje čez gorice“!
I na koncu uslijedio je „Alkićev bažul“ i kolači žena iz lupoglavskog Ogranka seljačke sloge te još kapljice pa nije čudno da se društvo i nije željelo baš tako brzo razići!nhm