________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ivan Cevar Sens je rođen u Dugom Selu 25. svibnja 1924. godine. Bio je nogometaš Dugoselskog športskog klub (DŠK) od 1940., odnosno NK „Jedinstvo“ do 1960. Član je momčadi NK „Jedinstvo“ koja je 1958. osvojila Kup Narodnog sporta koje je organiziralo sportsko glasilo Narodni sport, današnje Sportske novosti.

Ističe se igračkom svestranošću, a naročito je zapažen kao srednji branič. Radio je u Građevinskom poduzeću „Radnik“ iz Dugog Sela, a poslije do mirovine u Drvno-industrijskom poduzeću iz Dugog Sela. Bio je zaljubljenik u ribolov koji mu postaje veliki hobi. Za svoj doprinos dugoselskom sportu Sportsko društvo mu dodjeljuje „Zlatni prsten“. Umro je u Dugom Selu 28. veljače 1984. godine.