Dobrovoljno vatrogasno društvo Andrilovec osvojilo je prvo mjesto na 26. Memorijalu Gjuro Stjepan Deželić odnosno Kupu Hrvatske vatrogasne zajednice (HVZ) održanom u nedjelju, 15. lipnja 2025. u Sportskom parku Zelenjak u Ivanić-Gradu.
Natjecateljska ekipa DVD-a Andrilovec odnijela je pobjedu u kategoriji Muški A i s ostvarenim najboljim rezultatom osvojila prijelazni pehar Memorijala koji je dio Kupa Hrvatske vatrogasne zajednice odnosno jednog od najvažnijih natjecanja na području Republike Hrvatske koje okuplja najbolje ekipe iz cijele zemlje.
„Ovo nam je drugo ovogodišnje prvo mjesto na Kupu HVZ-a budući da smo bili najbolji i na 44. "Memorijalu Mirka Kolarića“ održanom 7. lipnja u Varaždinu“, istaknuo je predsjednik DVD-a Andrilovec Kristijan Karas i dodao kako ekipu čeka još jedno ovako visoko natjecanje i to krajem kolovoza u Desnom Trebarjevu (41. Kup Posavine).
„Uz navedeno natjecanje ekipu DVD-a Andrilovec čeka i Državno prvenstvo u Novalji na koje smo se plasirali preko županijskog natjecanja i preko Kupa HVZ-a što ekipa jedva čeka budući da se spremnost ekipe vidi kroz rezultate na ova dva važna natjecanja“, zaključio je predsjednik Kristijan Karas. Ovogodišnji 26. Memorijal „Gjuro Stjepan Deželić“ okupio je 59 ekipa iz cijele Hrvatske i održan je pod pokroviteljstvom Grada Ivanić-Grada te supokroviteljstvom Hrvatske vatrogasne zajednice i Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije.






