________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dugoselska gradska tržnica ponovno je otvorila svoja vrata, a klupe su zaživjele svježim domaćim proizvodima dugoselskih OPG-a.

Većina dosadašnjih prodavača odazvala se pozivu ponovnog otvaranja tržnice te izložila svoje proizvode - rotvkice, mladi luk, kristalke, mlado zelje i ostale plodove zemlje. Kupci povrće i ostale proizvode za blagdanski uskršnji stol mogu pronaći na tržnici te time izravno pripomoći lokalnim proizvođačima i obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima koji možda nemaju organiziranu on-line prodaju i dostavu putem vrlo aktualnih virtualnih tržnica.

Podsjećamo, jučerašnjom odlukom gradonačelnika Grada Dugog Sela, a sukladno Odluci Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, utvrđen je posebni način rada gradske tržnice Dugo Selo po kojoj će ovaj predblagdanski tjedan gradska tržnica iznimno raditi danas i sutra od 7,00 do 14,00 sati, dok će sljedeći tjedan radno vrijeme biti standardno u radne dane srijedom i subotom, također u istom vremenu. Svi prodavači i kupci moraju se i dalje strogo pridržavati mjera socijalnog distanciranja, a prije samog ulaska u prostor tržnice izvršit će se dezinfekcija ruku. Broj osoba koji može ući na tržnicu je ograničen, a o reguliranju istog brigu će voditi komunalni redar. Unutar prostora tržnice razmak između trgovaca i trgovaca te trgovaca i kupaca mora biti od 3-5 m, jednako kao i razmak između kupaca koji čekaju u redu za ulazak na tržnicu.  I.G.O.

tržnica_1.JPG tržnica_3.JPG tržnica_5.JPG tržnica_7.JPG tržnica_8.JPG