Načelnik Stožera civilne zaštite Grada Dugog Sela Nikola Tominac ovim putem apelira da se tijekom sutrašnjeg praznika, kao i vikenda, građani ne okupljaju u skupinama jer je još uvijek na snazi zabrana okupljanja više od pet osoba na jednom mjestu.
Komunalni redari, vatrogasci i policija tijekom narednih dana redovito će obilaziti cijelo područje grada i poduzimati mjere ukoliko evidentiraju situacije kršenja mjera i odluka Stožera civilne zaštite, a sve u cilju smanjenja širenja infekcije COVID-19 među građanstvom. „Dosada smo postigli odlične rezultate. Broj oboljelih na našem području nije se značajno mijenjao, što je zasigurno zasluga odgovornih i discipliniranih građana koji su slijedili upute i mjere Stožera imamo, a što se jedino može održati nastavkom istog zajedničkog ponašanja“, ponovio je načelnik Tominac, dodajući da se građani i dalje pridržavaju pravila fizičke distance, uz preporuku nošenja maski i rukavica u kontaktima s drugim osobama.



