Uz mnoge gradove Hrvatske, kao i gradove drugih, susjednih država, koji se ovih dana opraštaju od nedavno preminulog kantautora Đorđe Balaševića, danas se spontanim okupljanjem građana ispred zgrade Kulturnog centra za posjetitelje pridružilo i Dugo Selo.
Uz njegove pjesme, zvukove gitare i paljenje svijeća njegovi dugoselski ljubitelji oprostili su se ovo poslijepodne s puno emocija, poštovanja, ali i nevjerice što je tako prebrzo otišao. Đoletove legendarne stihove i glazbu svima je danas prenio Mario Kociper, dugoselski umjetnički fotograf. Pjevalo se „Svirajte mi Jesen stiže dunjo moja“, „Djevojka sa čardaš nogama“, „Čovek za koga se udala Buba Erdeljan“, „Pa dobro, gde si ti?“, „Bela lađa“, "Olivera" i mnoge, mnoge druge, a na koncu "Odlazi cirkus", s kojom se Balašević pozdravljao s publikom na kraju svojih koncerata.
Na žalost svih njegovih ljubitelja iz Dugog Sela, koncert u našem gradu nikada nije održao…
Fotografije: Maja Jelenić









