________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
U sklopu obilježavanja Dana Grada Dugog Sela večeras se održati koncert izvrsnih glazbenika iz ansambla Alma del viento koji će izvesti irske, škotske i južboameričke skladbe. 
 
 
Pjesme i glazbu Južne Amerike s naglaskom na argentinsku i bolivijsku glazbu donose glazbenici predvođeni vrhunskim gitaristom i najboljim poznavateljem južnoameričke glazbe s ovih prostora Darkom Horvatom (bivši član grupe Ayllu, Gato negro, Caiman verde, danas nastupa s Ricardom Luqueom i amigosima, te Davorom Radolfieom), sadašnjim članom grupe Ayllu, akademskom flautisticom i nevjerojatnom quenisticom Zrinkom Božičević Plavec (quena, charango, sikus, bombo). Iza oba ova svestrana glazbenika, multiinstrumentalista je dug niz uspješnih koncerata, nekoliko nosača zvuka i brojna gostovanja u zemlji i regiji. Vokale potpisuje Ivana Galić, a bubnjar, udaraljkaš Filip Šmit, akademski saksofonist i basist Mario Jagec, argentinska violinistica Bernabe Romero.
 
Koncert počinje u 20,00 sati u Dvorani Preporod. 
 
Ulaz je slobodan!