Svjetski je dan šećerne bolesti, a mali „Ježići“ Dječjeg vrtića Dugo Selo predvođeni njihovim odgojiteljicama Sandrom Perko, Tanjom Petric i pomoćnicom u odgojno obrazovnom procesu Mihaelom Petrović, prigodno ga i obilježavaju – šetnjom gradskim ulicama i posjetom nekih od ustanova.
Tako su posjetili i nas, u Pučkom otvorenom učilištu Dugo Selo, gdje su nas ugodno iznenadili radosnom pojavom, s plavim balonima u ručicama. Svaki od balona nosi i poruku u sklopu javnozdravstvene akcije obilježavanja današnjeg Svjetskog dana dijabetesa. Naš je imao poruku „Pokreni se!“, bitnu uputu o važnosti fizičke aktivnosti u preveniranju i liječenju ove bolesti koju, priznajemo, prečesto zaboravljamo. Ježići su nakon posjete Domu zdravlja i Učilišta nastavili širiti svoje pozitivne poruke u nadi kako će osvijestiti i podučiti odrasle, starije od sebe, o brizi za zdravlje. I.G.O.



