Na području Republike Hrvatske došlo je do dramatičnog povećanja broja oboljelih od Covid-19. Epidemiološka situacija u pojedinim državama s kojima naša zemlja graniči pogoršava se iz dana u dan. Sve to ima i imat će utjecaja na epidemiološko stanje s novooboljelima i na našem području. Većina naših sugrađana se opustila u provođenju propisanih mjera zaštite kao i pojedini pravni subjekti, naglasio je načelnik Stožera civilne zaštite Grada Dugo Selo Nikola Tominac.
Nakon najnovijih podataka županijskog Stožera civilne zaštite po kojima je u jednom danu na području Grada Dugo Selo zaraženo 14 građana, što se smatra vrlo zabrinjavajućim, dugoselski Stožer civilne zaštite Grada Dugo Selo poziva sugrađane na maksimalnu odgovornost u ponašanju i poštivanje svih epidemioloških mjera, nošenje zaštitnih maski, dezinfekcije ruku, održavanja socijalne distance i da u potpunosti izbjegavaju veća okupljanja koja posebno predstavljaju velik rizik za širenje virusa, proslave rođendana, karmine i ostalih obiteljskih i društvenih okupljanja.
Kako bi se predmetno stanje popravilo ubrzo se očekuju nove, strože mjere od državnog stožera CZ na temelju kojih će se postupiti na našem području,
Županijski Zavod za javno zdravstvo obrađuje trenutne podatke o stanju oboljelih i o onima koji su u izolaciji, te ćemo nakon toga obavijestiti javnost. Što se tiče epidemiološke anamneze slučajevi su većinom povezani s obiteljskim okupljanjima, kontaktima s posla te povratku iz inozemstva. Za značajan broj je nejasna epidemiološka anamneza i to zabrinjava: ne znaju se kontakti oboljelih što predstavlja problem oko zbrinjavanja svih potencijalnih izvora opasnosti.
U domovima za starije osobe na području Grada trenutno nema incidenata.
„Poštovani sugrađani, isključivo je na vama kakva će epidemiološka situacija kod nas biti u narednom razdoblju. Moramo se svim snagama boriti da spasimo i sačuvamo što povoljnije stanje, zaštitu naših najbližih i svih sugrađana. Pratite sve obavijesti putem sredstava javnog informiranja kako bi mogli postupiti po najnovijim mjerama državnog Stožera civilne zaštite i Zavoda za javno zdravstvo", poručio je načelnik gradskog Stožera civilne zaštite Nikola Tominac.
Podsjećamo kako su na snazi trenutne posebne epidemiološke mjere za područje Zagrebačke županije, više na



