Prema informacijama Stožera za civilnu zaštitu Grada Dugog Sela, a temeljem podataka Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije, na području Ispostave Dugo Selo (uključuje tri jedinice lokalne samouprave) trenutno je aktivnih 39 slučajeva oboljelih od COVID-19.
Kako naglašava načelnik dugoselskog Stožera civilne zaštite Nikola Tominac radi se podatku trenutno obrađenih slučajeva koji se stalno mijenja. Također dodaje da je trenutno mjera samoizolacije propisana za 93 osobe, a od početka izbijanja epidemije na cijelom području Ispostave zabilježena su 4 smrtna slučaja.
„U obradi je veći broj ljudi stoga epidemiološki podaci se mijenjaju iz dana u dan, iz sata u sat. Ovim putem apeliram na sve oboljele da prijave sve svoje kontakte jer jedino tako ćemo moći kontrolirati virus. Dugoselska epidemiološka služba Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije pod velikim je pritiskom, kao i zdravstvena služba, ordinacije obiteljske medicine dugoselske Ispostave Doma zdravlja Zagrebačke županije stoga im ovim putem svima njima upućujem zahvalnost i poštovanje. Stožer i Grad Dugo Selo stoga su u dogovoru s dugoselskim Domom zdravlja poduzeli sve mjere kako bi olakšali našim građanima kontakt s liječnicima dugoselskog Doma zdravlja u ovim nemogućim uvjetima. Uz već ranije postavljen šator planiramo u fiksnom kontejneru kraj Doma zdravlja organizirati trijažu pacijenata za ulazak u Dom zdravlja, a sve kako bi pomogli u organizaciji rada djelatnika Doma zdravlja, a našim građanima korištenje zdravstvene usluge. Apeliram na građane da se i dalje pridržavaju propisanih epidemioloških mjera – dezinfekcije, držanja razmaka, nošenja maski i posebice u ovim nadolazećim zimskim uvjetima svakodnevnog i redovitog provjetravanja prostorija u kojima se boravi“, kazao je načelnik Tominac. Osvrnuo se također na suradnju s predškolskim i školskim ustanovama, domovima za starije i nemoćne, kao i sa župnim uredima s kojima redovito komuniciraju i promptno izmjenjuju sve relevantne podatke i informacije, uputivši i njima svima, kao i sredstvima javnog priopćavanja, veliku zahvalu kao dionicima uključenima u suzbijanje epidemije.
I.G.O.



