Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije danas je evidentiran novi slučaj oboljele osobe COVID-19 na području dugoselske Ispostave, što uz tri slučaja od jučer – trenutno čini 9 aktivnih slučajeva na ovom području, nakon što su u utorak, 4. kolovoza, zabilježena 4 slučaja izlječenja.
Načelnik Stožera civilne zaštite grada Dugog Sela Nikola Tominac smatra da razloga za zabrinutost nema s obzirom da nijedan slučaj nije obolio lokalnom transmisijom. „Indikator zaraze su posjete izvan područja dugoselske Ispostave, svadbene proslave, sprovodi/karmine, posjete bolnicama te kontakti na poslu. Bolest je unesena izvana te u ovom trenutku žarišta nema na našem području“, istaknuo je načelnik Tominac. Sva mjesta većeg okupljanja, kao što su trgovine, banke, pošte, apoteke itd. poduzimaju sve potrebne mjere zaštite, uz obvezno nošenje maski, držanja fizičkog razmaka i dezinfekcije, što se također obvezno traži i od stranaka, kupaca i klijenata. Stožer civilne zaštite Grada Dugog Sela u svakodnevnoj je suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo Zagrebačke županije Ispostava Dugo Selo, kao i s Domom zdravlja Zagrebačke županije Ispostava Dugo Selo – izmjenjujući sve relevantne podatke. „Naši sugrađani, velikom većinom, odgovorni su te se maksimalno pridržavaju svih naloženih mjera i preporuka nacionalnog Stožera i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo – nošenja maski u javnim zatvorenim prostorima, korištenja dezinfekcijskih sredstava u sve prostore te držanje fizičke distance. Ističem i ovaj puta da u brojnim domovima za starije i nemoćne na našem području, tijekom cijelog razdoblja proglašenja nije evidentiran niti jedan slučaj oboljenja COVID-19“, podsjetio je načelnik te apelirao ovim putem da se građani i dalje pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da prate sredstva javnog informiranja.
Na kraju spomenuo je i približavanje početka nove školske godine „koji će biti veliki test za sve nas, kako za učenike i školske djelatnika, tako i za građane, roditelje“, no o svim smjernicama uz početak škole javnost će biti na vrijeme informirana, poručio je načelnik Tominac, dodajući kako sve relevantne vijesti vezane uz COVID-19 mogu se pratiti na službenoj stranici Vlade RH www.koronavirus.hr
I.G.O.



