________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije danas su evidentirana dva nova slučaja COVID-19 na području Ispostave Dugo Selo. Trenutno je aktivnih 14 slučajeva, a 21 je izliječenih, saznajemo od načelnika Stožera civilne zaštite Grada Dugog Sela Nikole Tominca. 

Razloga za zabrinutost nema, ne radi se lokalnoj transmisiji. „Jedan slučaj je s dugoselskog područja, drugi s rugvičkog. Bolest je unesena, radi se o ljetovanjima. Žarišta na našem području nema. Stožer je u svakodnevnoj suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo Zagrebačke županije Ispostava Dugo Selo te s Domom zdravlja Zagrebačke županije Ispostava Dugo Selo. Građani se pridržavaju mjera i preporuka, tako je i u svim ustanovama i institucijama - maske u zatvorenim prostorima, koriste se dezinfekcijska sredstva, držanje razmaka“, kazao je Tominac apeliravši i dalje na oprez i pridržavanje svih donesenih mjera i preporuka, kako kod kuće tako i na godišnjim odmorima odnosno putovanjima.  Potencijalna žarišta su noćni klubovi za koje je HZJZ nadopunio preporuke o sprječavanju širenja koronavirusa, čijim se vlasnicima preporučuje da rad klubova organiziraju na otvorenom te onemoguće rad i boravak posjetitelja u zatvorenim prostorima.

Što se tiče početka nove školske godine, o svim smjernicama javnost će biti obaviještena, ponovio je Tominac. Sve informacije vezane za epidemiološko stanje mogu se pratiti na službenoj stranici Vlade RH www.koronavirus.hr 

amš