Udruga vinogradara i vinara „Terra sancti Martini“ danas je održala prvu ovogodišnju, doslovno radnu akciju, u gradskom vinogradu na Martin bregu. Naime, ono što je simobolički započeto na Vincekovo, početak rezidbe, danas je i izvršeno.
Desetak članova koji su se odazvali akciji u tili čas su, pod stručnim nadzorom predsjednika udruge Borisa Mahača, orezali gradski vinograd od kojeg se i ove godine očekuje dobar urod i pune bačve vina, koje se inače „prazne“ na gradskim feštama. Nadajmo se da će se i punjenje, koje će ovisiti o „cvrčku“, ali i pražnenje, koje će pak uvelike ovisiti o koroni, ove godine uspješno ostvariti!




