Izaslanstva Grada Dugog Sela, predvođena gradonačelnikom Nenadom Panianom i njegovim zamjenicima Nikolom Tomincem i Jasminkom Kokot Bambić te gradski vijećnici s potpredsjednikom Vijeća Ivanom Šajkovićem, položila su danas vijence i zapalila svijeće na nekoliko lokacija u gradu povodom predstojećeg blagdana Svih Svetih.
Uz gradska izaslanstva počast su, na spomen obilježju hrvatskim braniteljima kod Pošte, odali predstavnici MUP-a RH - načelnik PP Dugo Selo Igor Hrečuk, predstavnici Udruge udovica, roditelja i djece poginulih branitelja iz Domovinskog rata, predstavnici braniteljske udruge Hrvatskih vitezova, predstavnice HDZ-a te GI Drugo Selo. Prigodne riječi nazočnima je uputio zamjenik gradonačelnika i ratni zapovjednik 53. samostalnog bataljuna Nikola Tominac.
"Prisjećamo se svih onih kojih više nema, a među njima i naših poginulih branitelja. Mladića koji su u sudbonosnim trenucima za Republiku Hrvatsku, u vremenu od '91. do '95. godine, položili svoje živote na oltar domovine braneći je i boreći se za jedna druga vremena, bolja i za sve ono što buduće generacije očekuju. Jučer smo trebali obilježiti 29. godišnjicu početka operacije na slavonskom ratištu u Novskoj, no zbog korone to nismo mogli provesti u punoj mjeri kao ranijih godina. Sjećajući se tih naših poginulih prijatelja, suboraca, to je stalna opomena da se borimo za bolju Hrvatsku. Neka im je vječna slava!", rekao je Tominac.
Nakon toga gradski čelnici svijeće su zapalili i ispred središnjeg križa na Novom groblju u Dugom Selu te na posljednja počivališta dvojice preminulih gradskih dužnosnika Željka Ivaničeka, na Novom groblju, i Milivoja Obada na Starom groblju.amš



