________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske s jučerašnjim datumom donio je odluku o dopuni Odluke o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka u RH po kojoj na prijedlog Županijskog stožera civilne zaštite, Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske može, prije stavljanja ove Odluke izvan snage, ukinuti mjeru iz stavka 1. ove točke za područje pojedine županije ili dijela županije, u kojem slučaju za kretanje na tom području nije potrebna e-propusnica. Naime, ukoliko postoje gospodarski razlozi i epidemiološka situacija to dopušta, Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske može ukinuti mjeru iz stavka 1. ove točke za područje dvije ili više županija, u kojem slučaju za kretanje na tim područjima nije potrebna e-propusnica. 

Stoga je Županijski stožer civilne zaštite Zagrebačke županije uputio nacionalnom Stožeru zahtjev za pokretanje postupka za ukidanje e-propusnica za područje cijele Zagrebačke županije, doznajemo od načelnika Stožer civilne zaštite Grada Dugog Sela Nikole Tominca. Također dodaje kako je Županijski stožer uputio zahtjev i za ukidanje e-propusnica između Grada Zagreba i Zagrebačke županije. Odgovor Nacionalnog stožera po ovim zahtjevima tek se očekuje, a donijet će se nakon što se sagleda cjelokupna epidemiološka situacija, navodi Tominac ističući velike prednosti za kretanje zaposlenih građana ukoliko ovi zahtjevi budu pozitivno riješeni.

Sutra se otvara dugoselsko sajmište 

Načelnik dugoselskog Stožera ovim putem obavještava građane kako se sutra, u ponedjeljak 20. travnja, sukladno Odluci o posebnom načinu rada tržnice na otvorenom, ponovno otvara dugoselsko sajmište. Na sajmištu će biti organizirana isključivo prodaja voća, povrća, cvijeća odnosno drugih proizvoda OPG-ova uz poštivanje svih propisanih mjera zaštite. Načelnik Tominac apelira ovim putem građane da slijede upute socijalnog distanciranja uz preporuku nošenja maski za lice. 

Rad Gradske tržnice Dugo Selo, pokrenut 10. travnja, uoči sukršnjih blagdana, nastavlja se u redovnom radnom vremenu - srijedom i subotom, od 7,00 do 14,00 sati, uz primjenu zadanih epidemioloških mjera i uputa.

 

odluka zelena tržnica