Kao što je jučer najavljeno, u Dugom Selu otvoren je Kondicijski centar Spartak. Vlasnik Alen Preldžić za medije je kazao kako otvaraju svoja vrata jer su mjere nelogične, nejednake za sve te tvrdi da se u teretanama i fitness centrima, rekreacijskim centrima mogu najviše kontrolirati propisane epidemiološke mjere.
"Kondicijski centar Spartak otvoren je 13.05.2011.god. Ove godine trebali bi slaviti 10 rođendan što nas je jako veselilo. Pošto smo odlučili da sutra otvaramo svoja vrata možda ni ne doživimo 10 rođendan. Ali ne bojimo se, borimo se za svoju djecu, njihova prava, pravo na rad i izbor. Nitko u demokraciji ne može zabraniti nekome da trenira, ide na kavu ili čeka dopuštenje da trči ili hoda. Mi ne negiramo postojanje virusa ali tvrdimo da se kod nas jača imunitet a ne širi zaraza", najava je otvaranja na FB stranici KC-a. Također, daju podršku Andriji Klariću, vlasniku jutros otvorene teretane na zagrebačkoj Trešnjevci. U Spartaku je u vrijeme dolaska policije bilo pet vježbenika i trenerica, a kako prenosi RTL bilo ih je u manjem broju nego što ih je jutros bilo na Trešnjevci. Državni inspektorat i policija zatvorili su Centar, a vlasnik nije uhićen.



