Do 19 sati traje akcija dobrovoljnog darivanja krvi u Crvenom križu Dugo Selo (Ulica II. gardijske brigade "Gromovi" 3). Kako je kazala ravnateljica Gordana Kocaj odaziv je solidan, a malo veće gužve očekuju se u poslijepodnevnim satima. S obzirom na nestašicu krvi, u GDCK-u nadaju se novim darivateljima.
Ljeto je najstresnije i nestašice krvi tada su najučestalije. Akcija se provodi pod epidemiološkim mjerama, a upute za darivatelje su :
Darivanju krvi mogu pristupiti osobe koje nisu:
- putovale izvan Republike Hrvatske zadnjih mjesec,
- bile u kontaktu s osobama koje su zaražene ili se nalaze u samoizolaciji,
- imale simptome infekcije dišnih putova, temperaturu, kašalj, kratak dah, otežano disanje.
- imale infekciju SARS-CoV-2.
Osobe koje pripadaju nekoj od navedenih skupina privremeno se odgađaju na period najmanje 28 dana.
Mole se darivatelji da izbjegavaju bliži socijalni kontakt i da se suzdrže od uobičajenih mjera neverbalnog komuniciranja kao što je rukovanje.
Trenutno stanje zaliha krvi
amš




