________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Tradicionalni početak vinogradarske godine danas je u Dugom Selu u veselju i pjesmi proslavljen u gradskom vinogradu na Martin Bregu. Uz kupicu mladog i starog, a bilo je i kuhanog vina, mirisnih pečenih kobasica i nastup naših Preporodaša ovogodišnje 29. po redu Vincekovo organizirali su članovi Vinogradarsko-vinarske udruge “Terra Sancti Martini“ Dugo Selo i KUD „Preporod“ uz potporu Turističke zajednice Grada Dugog Sela i Grada Dugog Sela.