________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

U eri u kojoj se sve više gradova diljem svijeta opredjeljuje za održiv razvoj i zelene politike, Dugo Selo pridružuje se i nastoji promišljenim vođenjem zajednice očuvati čist grad i zeleni okoliš, samim time i dugoročno očuvanje prirodnih resursa. Zeleno razmišljanje nije samo pojam – ono znači promjenu svakodnevnih navika, a recikliranje je jedna od temeljnih aktivnosti za postizanje tih ciljeva. Upravo je zbog toga Grad Dugo Selo posvećen educiranju i motiviranju svojih građana da prepoznaju važnost pravilnog odvajanja otpada.

Prekrasno sunčano jesenje vrijeme bilo je naklono današnjim trkačima, malima i velikima, koji su sudjelovali u različitim utrkama uz međunarodni 13. Martinski polumaraton u organizaciji Atletskog kluba Martin Dugo Selo. Pod pokroviteljstvom Grada Dugog Sela i Turističke zajednica Grada Dugog Sela u ovogodišnjim utrkama sudjelovalo je 240 trkača iz svih krajeva Hrvatske, Slovenije, Njemačke, Belgije pa čak i Japana. Trčale su se tri utrke - na 5 kilometara za građane, 21,1 kilometar za atletičare te za najmlađe – dječje utrke po dobnim kategorijama.

Vrhunska izvedba akademskih umjetnika, glazbenika i članova novoosnovanog Dugoselskog komornog orkestra protekle subote, 26. listopada, oduševila je brojnu dugoselsku publiku u Dvorani Preporod. Inauguracijskim koncertom „Večer serenada“ DSKO ponudio je auditoriju glazbeni sadržaj klasičnog repertoara koji je obogatio i unaprijedio kulturnu ponudu u našem gradu. Te večeri mogli smo uživati u Serenadi za gudače u g-molu, op. 35 O. Strausa, Serenadi za gudače u e-molu, op. 20 E. Elgara te Maloj noćnoj muzici – Serenadi za gudače br. 13 u G-duru, KV 525 W. A. Mozarta. Pomno odabrana djela, besprijekorna i emotivna izvedba glazbenika, sve pod ravnanjem Petromile Jakas kojoj je ovo bio prvi samostalni koncert kao dirigentici - učinila je glazbenu večer magičnom.

Večeras u prostorima KIC-a u nazočnosti gradonačelnika Nenada Paniana, zamjenice gradonačelnika Jasminke Kokot Bambić te mnogih drugih gostiju svečano je obilježena 20. godišnjica Atletskog kluba Martin Dugo Selo. Tom prigodom dodijeljene su prigodne plakete osnivačima Kluba – posthumno Jadranku Kerekoviću, zatim Tihomiru Anđalu i Miljenku Dokušu, a priznanja i zahvalnice uručene su zaslužnim članovima, sadašnjim i bivšim, sponzorima i pokroviteljima koji su pridonijeli razvoju ovog kluba, ali i atletike u našem gradu.