________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Vlada Republike Hrvatske na svojoj jučerašnjoj sjednici proglasila je 2. siječnja Danom žalosti u Republici Hrvatskoj.

Na početku sjednice Vlade održane 30. prosinca predsjednik Vlade Andrej Plenković i ministri odali su počast poginulima u razornom potresu koji je pogodio Sisačko-moslavačku županiju minutom šutnje.

"Izražavamo suosjećanje s obiteljima poginulih i onih koji su ranjeni", rekao je premijer.

Poginula je jedna djevojčica u Petrinji, petero sugrađana u Majskim Poljanama pored Gline te jedna osoba u Lekeniku.

Ukupno je 26 osoba ozlijeđeno, ruševine se pretražuju i pripadnici policije i civilne zaštite i vatrogasci i različiti ljudi koji su dragovoljno došli pomoći, rekao je premijer Plenković, zahvalivši im na tome.

Na istoj sjednici Vlada je donijela niz odluka vezanih uz interventnu pomoć građanima područja pogođenih razornim potresom, a subota, 2. siječnja, proglašena je Danom žalosti.