________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Drage mještanke i mještani, obilježavajući Međunarodni praznik rada iskazujemo poštovanje prema povijesnoj borbi i ljudskoj težnji za pravednijim i humanijim uvjetima rada diljem svijeta. Ovogodišnji praznik obilježavamo  u posebnim okolnostima, bez druženja i javnih manifestacija, držeći se propisanih mjera za borbu protiv epidemije koronavirusa.

Nije nam lako, ali znam da ćemo zajedništvom, solidarnošću i nužnom strpljivošću izdržati sve neprilike i da ćemo se uskoro vratiti svakodnevnom životu i izgrađivanju bolje i ljepše Rugvice. Kako bi smo vam olakšali život u nizu odluka donijeli smo i onu o ukidanju prireza, što će se vjerujem osjetiti kod vaših primanja. Ono što me žalosti je što se ta ista odluka nije provela i u jedinicama u našem okruženju.

Svim vam od srca čestitam Međunarodni praznik rada i blagdan svetog Josipa Radnika.