________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Nakon 19 godina Dan državnosti ponovno se slavi 30. svibnja, u spomen na konstituiranje prvoga demokratski izabranog višestranačkog Sabora i na povijesnu ulogu Hrvatskoga sabora u očuvanju hrvatske državnosti kroz stoljeća.

 

Tom prigodom na groblju u Jalševcu Nartskom kod spomenika poginulim braniteljima Domovinskog rata položeni su vijenci i upaljene svijeće. Uz vodstvo općine predvođeno načelnikom Matom Čičkom i njegovim zamjenikom Nenadom Jakšićem, vijence i svijeće položili su i predstavnici Općinskog vijeća, Hrvatski vitezovi ratni veterani 91 Rugvica, Udruga branitelja i invalida Domovinskog rata, Udruga roditelja i udovica poginulih branitelja Domovinskog rata te Udruga Crne mambe.

-Sretan sam što je Hrvatski sabor ponovno donio odluku da 30. svibnja slavimo Dan državnosti. Svim Hrvatima i Hrvaticama želim sretan Dan državnosti- poručio je načelnik Mato Čičak. Nakon polaganja vijenaca kratku molitvu predvodio je velečasni Dragutin Smrkulj.

I.Đ.

DSC_5531.jpg DSC_5533.jpg DSC_5536.jpg DSC_5537.jpg DSC_5545.jpg DSC_5547.jpg DSC_5554.jpg DSC_5556.jpg DSC_5560.jpg DSC_5566.jpg