U gradskoj upravi danas je održan sastanak s predstavnicima Policijske postaje Dugo Selo vezan za koordinaciju i suradnju na području grada. Sastanku su prisustvovali gradonačelnik Nenad Panian sa zamjenicima Jasminkom Kokot Bambić i Nikolom Tomincem te načelnik PP Dugo Selo Igor Hrečuk i njegova pomoćnica Davorka Markota.
„Razgovaralo se o stanju u prometu i poboljšanju prometne regulacije, bilo je riječi o postavljanju video nadzora na području grada. Stanje sigurnosti je zadovoljavajuće, izdvojeni su problemi prosjačenja i skitnji te maloljetničke delikvencije. Što se tiče praćenja epidemiološke situacije, koja je trenutno relativno dobra, suradnja je također dobra. Mali problem su okupljanja oko punktova za coffe to go“, rekao je zamjenik gradonačelnika i načelnik Civilne zaštite Tominac. Kao inicijalna, na ovom sastanku iznesena je ideja o zajedničkoj zgradi za hitne službe u kojoj bi, u budućnosti, na jednoj adresi bili smješteni policija, vatrogasci i Civilna zaštita. Kako je zaključeno, suradnja između Grada i PP Dugo Selo je dobra, dodatno se nastoji unaprijediti redovitim koordinacijskim sastancima, razmjenom informacija, detektiranjem problema, rješavanjem mogućih nejasnoća te dogovorom o smjernicama daljnjeg postupanja i rada.



