Na području Zagrebačke županije 56 je novopozitivnih na COVID-19. Riječ je o devet osoba iz Samobora i Velike Gorice, osam iz Vrbovca, šest iz Svete Nedelje, četiri iz Zaprešića, tri iz Bistre i Brckovljana, dvije iz Ivanić-Grada, Dugog Sela, Brdovca i Križa, dok jedan novi slučaj bilježi Jastrebarsko, Jakovlje, Klinča Sela, Kravarsko, Kloštar Ivanić i Dubrava.Trenutno je aktivno 696 slučajeva, a od jučer su ozdravile još 32 osobe.
Na području Grada Dugog Sela situacija se lagano približava povoljnim brojčanim podacima. "Tijekom proteklog tjedna, od 10. do 16. siječnja, imali smo prosječno dnevno 7,57 što je još relativno visok broj za naše uvjete - 53 oboljela na tjedan. Kroz zadnjih 5 dana, imamo 18 novooboljelih tako da je to dobar prosjek. Međutim, moramo čekati jedan duži period jer su velike razlike od tjedna do tjedna. Ako gledamo kraj prošle godine, kada smo imali 23 dnevno oboljela, ovo je sada daleko bolja situacija", rekao je načelnik Stožera civilne zaštite Nikola Tominac. Apelirao je na građane da se i dalje pridržavaju svih propisanih mjera zaštite protiv širenja zaraze.



