Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije do subote, 29.08.2020. do 11:00 sati evidentirano je 429 osoba kojoj je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom. U odnosu na podatke od jučer radi se o 8 osoba više, a dvije osobe su izliječene.
Dva su nova slučaja zabilježena u Ispostavi Dugo Selo te je aktivnih slučajeva trenutno 34.
Jedan novi slučaj evidentiran je u Ispostavi Samobor za područje Svete Nedelje, 3 nova slučaja u Ispostavi Zaprešić te 2 nova slučaja u ispostavi Velika Gorica. U Zaprešiću su dvije osobe izliječene. Na području Zagrebačke županije trenutno su aktivna 132 slučaja. Do sada je ukupno izliječeno 286 osoba, a 11 ih je preminulo.



