Županijski zavod za javno zdravstvo objavio je nove podatke o testiranima na COVID-19. U posljednja 24 sata na području Zagrebačke županije evidentirana su tri nova pozitivna slučaja. Dva nova slučaja zabilježena su u Ispostavi Dugo Selo, a jedan u Ispostavi Ivanić-Grad. Na području ispostave Dugo Selo 25 je aktivnih slučajeva. Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci.
Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.
Na području Zagrebačke županije do 24. kolovoza evidentirane su 373 osobe kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom. Trenutno je aktivno 117 slučaja. Do sada je ukupno izliječeno 245 osoba, a 11 ih je preminulo.




