________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije do ponedjeljka, 17.08.2020. do 11:00 sati evidentirano je 307 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom. U odnosu na podatke od jučer radi se o pet osoba više. Nakon mirnog vikenda, evidentiran je jedan novi slučaj COVID-19 na području Ispostave Dugo Selo.

Trenutno je aktivnih 16 slučajeva, 23 je izliječenih.  Kako nam je kazao načelnik Stožera civilne zaštite Grada Dugog Sela Nikola Tominac ni u ovom slučaju nije bilo lokalne transmisije – oboljeli je povratnik s godišnjeg ljetnog odmora. Ponovno je apelirao na disciplinu i samodisciplinu svih građana u pridržavanju epidemioloških mjera (higijena, nošenje maski u javnim zatvorenim prostorima, korištenje i postavljanja dezinfekcijskih sredstava u sve prostore te držanje fizičke distance) jer je to najbolji način preventive.

Premu izvješću županijskog Zavoda za javno zdravstvo, na području Zagrebačke županije trenutno su aktivna 66 slučaja. Do sada je ukupno izliječeno 230 osoba, a 11 ih je preminulo.

Napominjemo kako se podaci koje svakodnevno objavljujemo u isto vrijeme odnose na podatke zaprimljene od strane županijskog Zavoda do 11 sati, dok Nacionalni stožer objavljuje podatke dobivene do 14 sati. Iz toga proizlazi razlika u brojevima.

Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije ima 8 ispostava na svom području koje su vidljive niže u tablici. Svaka ispostava obrađuje podatke za grad sjedište ispostave i okolne općine. Grad Sveta Nedelja jedini je grad koji nema svoju ispostavu, već se podaci obrađuju u Ispostavi Samobor.

Broj oboljelih prema ISPOSTAVAMA Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije:

Napominjemo brojevi u tablici se odnose na ispostave Zavoda koji obrađuju podatke ZA GRAD I OKOLNE OPĆINE!

 

1708

*promjena u tablici u odnosu na podatke od jučer za potvrđene slučajeve – tri nova slučaja u Ispostavi Velika Gorica, po jedan novi slučaj u ispostavama Zaprešić i Dugo Selo

Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

Sljedeće informacije bit će objavljene u utorak, 18.08.2020. oko 11:00 sati na web stranici Zagrebačke županije www.zagrebacka-zupanija.hr čim ih zaprimimo od strane Županijskog zavoda za javno zdravstvo.