________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije do srijede, 22.04.2020. do 11:00 sati evidentirano je 125 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom. U odnosu na podatke od jučer, radi se o jednoj osobi više kojoj je potvrđen COVID 19, ali i 8 osoba više koje su izliječene. Do sada je ukupno izliječena 31 osoba, a tri su preminule. 

Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije ima 8 ispostava na svom području koje su vidljive niže u tablici. Svaka ispostava obrađuje podatke za grad sjedište ispostave i okolne općine. Grad Sveta Nedelja jedini je grad koji nema svoju ispostavu, već se podaci obrađuju u Ispostavi Samobor.

Broj oboljelih prema ISPOSTAVAMA Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije:

Napominjemo brojevi u tablici se odnose na ispostave Zavoda koji obrađuju podatke ZA GRAD I OKOLNE OPĆINE!

 

ISPOSTAVE

POTVRĐENI SLUČAJEVI

IZLIJEČENI

UMRLI

ISPOSTAVA SAMOBOR

9

2

 

SVETA NEDELJA   16

13

 

ISPOSTAVA ZAPREŠIĆ

30

11

 

ISPOSTAVA JASTREBARSKO

1

 

 

ISPOSTAVA VELIKA GORICA

38

3

1 (29.3.)

1 (11.4.)

ISPOSTAVA IVANIĆ-GRAD

11

1

 

ISPOSTAVA DUGO SELO

14

1

1 (6.4.)

ISPOSTAVA VRBOVEC

1

 

 

ISPOSTAVA SV. IVAN ZELINA

5

 

 

UKUPNO

125

31

3

Sljedeće informacije bit će objavljene u četvrtak, 23.04.2020. oko 11:00 sati na web stranici Zagrebačke županije www.zagrebacka-zupanija.hr čim ih zaprimimo od strane Županijskog zavoda za javno zdravstvo.

Podsjećamo i da se stanovnici Zagrebačke županije mogu kretati bez e- propusnice unutar Zagrebačke županije i grada Zagreba. Međutim Stožer civilne zaštite Zagrebačke županije poziva stanovnike na odgovornost te da se, kao i do sada, kreću samo u slučaju potrebe.

Pozivamo stanovnike Zagrebačke županije da poštuju upute Stožera civilne zaštite RH jer jedino odgovornim ponašanjem možemo smanjiti širenje zaraze koronavirusa. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.