Na području Zagrebačke županije od jučer su potvrđene 53 novooboljele osobe. Najviše novozaraženih je s područja Dugog Sela i to 14, šest ih je u Rugvici, po pet iz Samobora i Velike Gorice, četiri u Vrbovcu, po tri nova slučaja ima Ivanić-Grad, Sveti Ivan Zelina i Brckovljani, dok je po jedna novooboljela osoba zabilježena u Zaprešiću, Jastrebarskom, Brdovcu, Bistri, Luki, Klinča Selima, Stupniku, Kloštar Ivaniću, Križu i Farkaševcu.
Za 29 slučajeva je nejasna anamneza, 22 su kontakti prethodno oboljelih, jedan slučaj je povezan s privatnom proslavom, jedan s boravkom u inozemstvu. Trenutno je aktivno 359 slučajeva, izliječena su tri pacijenta, a samoizolacija je propisana za još 236 osoba.
Podsjećamo kako su posebne epidemiološke mjere za područje Zagrebačke županije na snazi do kraja listopada. Više na .



