Dvije su osobe poginule u teškoj prometnoj nesreći koja se danas, 9. rujna, oko 16 sati dogodila kod odmorišta Ježevo na autocesti A3, sudjelovala su tri kamiona i dva osobna vozila, a nakon nesreće izbio je požar na kamionima, naveli su iz policije. Na terenu su vatrogasci JVP Ivanić Grada, u pomoć su stigli vatrogasci iz Dugog Sela - 9 vatrogasaca iz DVD-a Dugo Selo i Andrilovec s dvije cisterne i navalnim vozilom, saznajemo od Željka Remenara, zapovjednika VZG Dugo Selo.
Požar je lokaliziran međutim i dalje se gasi postepeno. Očevid će se obaviti čim se steknu uvjeti.
ŽVOC Zagrebačke županije u 16:02 sati zaprimio je dojavu o prometnoj nesreći te požaru koji je nastao nakon nesreće na 57. km autoceste A3 u smjeru istoka u blizini odmorišta Ježevo. U sudaru su sudjelovala 3 teretna vozila te 2 osobna vozila, a nakon sudara došlo je do požara teretnih vozila te su dvije osobe smrtno stradale, priopćava Hrvatska vatrogasna zajednica. U gašenju požara sudjelovao je 21 vatrogasac sa 9 vatrogasnih vozila iz JVP Ivanić-Grad te DVD-ova Andrilovec i Dugo Selo. "Bačve koje su eksplodirale predstavljale su veliku opasnost pri spašavanju i gašenju. Požar je ugašen u 18:00 sati, a vatrogasci su još na terenu i sudjeluju u sanaciji", kazao je zapovjednik JVP Ivanić-Grada Dario Kezerić.
Kako izvještava HAK oko 20 sati, na autocesti A3 Bregana-Lipovac između čvorova Rugvica i Ivanić Grad: od 19:05 sati promet je djelomično normaliziran i vozi se dvosmjerno u blizini odmorišta Ježevo (otvoren je po jedan trak u oba smjera od 55. +300 do 57. +500 km). Mole vozače da prilikom nailaska na mjesto nesreće ne usporavaju naglo, već da voze u skladu sa privremenom prometnom signalizacijom i održavaju sigurnosni razmak između vozila (nagla kočenja, uz povećanu gustoću prometa, mogu izazvati nove incidentne situacije). Kolone u pokretu u oba smjera duge su oko 1-2 km.
https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama/#prohodnost-cesta
*ažurirano
Povezani tekst Dugoselski vatrogasci o teškoj nesreći kod odmorišta Ježevo: Bila je to jedna od težih nesreća, kolege vatrogasci ne pamte ovako nešto









