________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije do ponedjeljka, 4. svibnja do 11:00 sati evidentirano je 129 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom. U odnosu na podatke od jučer, radi se o istom broju, što znači da na području Zagrebačke županije šest dana za redom nema novooboljelih, a jedna je osoba više izliječena. Do sada su ukupno izliječene 82 osobe, a četiri su preminule.

 

 

Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije ima 8 ispostava na svom području koje su vidljive niže u tablici. Svaka ispostava obrađuje podatke za grad sjedište ispostave i okolne općine. Grad Sveta Nedelja jedini je grad koji nema svoju ispostavu, već se podaci obrađuju u Ispostavi Samobor.

Broj oboljelih prema ISPOSTAVAMA Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije:

Napominjemo brojevi u tablici se odnose na ispostave Zavoda koji obrađuju podatke ZA GRAD I OKOLNE OPĆINE!

 

ISPOSTAVE 

POTVRĐENI SLUČAJEVI

IZLIJEČENI

UMRLI

ISPOSTAVA SAMOBOR

9

7

 

SVETA NEDELJA    16

15

 

ISPOSTAVA ZAPREŠIĆ

31

17

 

ISPOSTAVA JASTREBARSKO

1

 

 

ISPOSTAVA VELIKA GORICA

39

21

1 (29.3.)

1 (11.4.)

1 (2.5)

ISPOSTAVA IVANIĆ-GRAD

11

7

 

ISPOSTAVA DUGO SELO

16

11

1 (6.4.)

ISPOSTAVA VRBOVEC

1

1

 

ISPOSTAVA SV. IVAN ZELINA

5

3

 

UKUPNO

129

82

4

 

Sljedeće informacije bit će objavljene u utorak, 5. svibnja oko 11:00 sati na web stranici Zagrebačke županije www.zagrebacka-zupanija.hr čim ih zaprimimo od strane Županijskog zavoda za javno zdravstvo.

Podsjećamo izdvojene COVID-19 ambulante Doma zdravlja Zagrebačke županije u Ivanić-Gradu, Samoboru i Velikoj Gorici rade u jutarnjoj smjeni od 8:00 do 14:00 sati, te u popodnevnoj smjeni od 14:00 do 20:00 sati. Više na .

Pozivamo stanovnike Zagrebačke županije da poštuju upute Stožera civilne zaštite RH jer jedino odgovornim ponašanjem možemo smanjiti širenje zaraze koronavirusa. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.