________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije do petka, 1. svibnja do 11:00 sati evidentirano je 129 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom. U odnosu na podatke od jučer, radi se o istom broju, što znači da na području Zagrebačke županije tri dana za redom nema novooboljelih, ali je 7 osoba više izliječeno. Do sada su ukupno izliječene 73 osobe, a tri su preminule.

 

 

Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije ima 8 ispostava na svom području koje su vidljive niže u tablici. Svaka ispostava obrađuje podatke za grad sjedište ispostave i okolne općine. Grad Sveta Nedelja jedini je grad koji nema svoju ispostavu, već se podaci obrađuju u Ispostavi Samobor.

Broj oboljelih prema ISPOSTAVAMA Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije:

Napominjemo brojevi u tablici se odnose na ispostave Zavoda koji obrađuju podatke ZA GRAD I OKOLNE OPĆINE!

 

ISPOSTAVE 

POTVRĐENI SLUČAJEVI

IZLIJEČENI

UMRLI

ISPOSTAVA SAMOBOR

9

4

 

SVETA NEDELJA    16

14

 

ISPOSTAVA ZAPREŠIĆ

31

17

 

ISPOSTAVA JASTREBARSKO

1

 

 

ISPOSTAVA VELIKA GORICA

39

21

1 (29.3.)

1 (11.4.)

ISPOSTAVA IVANIĆ-GRAD

11

7

 

ISPOSTAVA DUGO SELO

16

6

1 (6.4.)

ISPOSTAVA VRBOVEC

1

1

 

ISPOSTAVA SV. IVAN ZELINA

5

3

 

UKUPNO

129

73

3

 

Sljedeće informacije bit će objavljene u subotu, 2. svibnja oko 11:00 sati na web stranici Zagrebačke županije www.zagrebacka-zupanija.hr čim ih zaprimimo od strane Županijskog zavoda za javno zdravstvo.

Podsjećamo izdvojene COVID-19 ambulante Doma zdravlja Zagrebačke županije u Ivanić-Gradu, Samoboru i Velikoj Gorici rade u jutarnjoj smjeni od 8:00 do 14:00 sati, te u popodnevnoj smjeni od 14:00 do 20:00 sati. Više na

Pozivamo stanovnike Zagrebačke županije da poštuju upute Stožera civilne zaštite RH jer jedino odgovornim ponašanjem možemo smanjiti širenje zaraze koronavirusa. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.