________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Devet novih slučajeva zaraze koronavirusom u posljednja 24 slučaja zabilježeno je na području Zagrebačke županije. Šest je osoba izliječeno. U Ispostavi Dugo Selo dvije su novooboljele osobe, a dobra je vijest da su dvije izliječene. Broj aktivnih slučajeva je 29.

Od ostalih ispostava, novozaražene danas bilježe Velika Gorica – tri nova slučaja, dva nova Zaprešić te po jedan slučaj je zabilježen u Jastrebarskom i u Ivanić Gradu. Tri osobe izliječene su još u Ispostavi Samobor i jedna u Ispostavi Ivanić-Grad.

Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

Za sutra, 27. kolovoza, najavljen je zajednički sastanak Stožera civilne zaštite Zagrebačke županije s načelnicima svih lokalnih stožera s područja županije te epidemiolozima županijskog Zavoda za javno zdravstvo. Na dnevnom redu su analiza trenutnog epidemiološkog stanja vezano uz COVID-19 na području Zagrebačke županije te priprema za provođenje mjera sprečavanja širenja zaraze COVID-19 u nadolazećem razdoblju