Nakon jučerašnjeg crnog rekorda od preko 200 novooboljelih, danas su u Zagrebačkoj županiji evidentirana 62 nova slučaja COVID-19. Dugo Selo bilježi 6 novooboljelih, po 2 osobe Brckovljani i Rugvica. Na žalost, došlo je do proboja virusa u dva doma za starije i nemoćne u Dugom Selu te u jedan odjel centra za rehabilitaciju.
Situacija u ostalim županijskim gradovima i općinama je sljedeća: Gradovi – 9 Samobor, 5 Sveta Nedelja, 9 Zaprešić, 5 Jastrebarsko, 11 Velika Gorica, 2 Vrbovec;
Općine – 3 Brdovec, 1 Bistra, 1 Luka, 3 Pušća, 1 Klinča Sela, 1 Pisarovina, 1 Kloštar Ivanić.
Samoizolacija je propisana po jednom razredu srednjih škola u Dugom Selu, Zaprešiću, Jastrebarskom i Samoboru, 2 razreda srednje škole u Velikoj Gorici te po jednom razredu osnovnih škola u Svetom Ivanu Zelini, Dugom Selu, Samoboru i Zaprešiću. T
Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.
U Zagrebaćkoj županiji od početka pandemije do utorka, 27.10.2020. do 10:00 sati evidentirano je 2427 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječene su 783 osobe, a 26 osoba je preminulo. Trenutno je aktivno 1618 slučajeva.
Podsjećamo, od danas su na snazi nove dodatne epidemiološke mjere za područje Zagrebačke županije koje su dostupne ovdje.



