________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Kako javlja načelnik Stožera civilne zaštite Grada Dugog Sela Nikola Tominac, prema odluci Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske o ukidanju nužnih mjera zabrane napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka za područje Grada Zagreba i Zagrebačke županije s današnjim datumom ukidaju se e-propusnice za kretanje Zagrebačkom županijom kao i za kretanje iz Zagrebačke županije u Grad Zagreb.

U Odluci koji potpisuje Načelnik Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske Davor Božinović nužna mjera zabrane napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka za područje Grada Zagreba i Zagrebačke županije ukida se s obzirom na gospodarske razloge i epidemiološku situaciju na području Grada Zagreba i Zagrebačke županije. E-propusnice će biti potrebne samo za odlazak izvan područja Grada Zagreba i Zagrebačke županije. Odluka stupa na snagu s današnjim datumom.

Iako e-propusnice više nisu potrebne pozivaju se svi stanovnici na odgovornost te da se, kao i do sada, kreću samo u slučaju potrebe uz redovito praćenje svih uputa Nacionalnog stožera, sve s ciljem sprečavanja širenja COVID-19.