Za DVD Andrilovec večeras je bio veliki dan. Osim što im je predana nova cisterna, u potkrovlju Vatrogasnog doma otvorena je i Spomen-soba, koja svjedoči jednom uspješnom vremenu. Brojni pehari, priznanja, kao i fotografije dočaravaju brojne uspjehe, kojima se DVD Andrilovec može podičiti.
S obzirom na okolnosti uzrokovane korona virusom, imajući u vidu nužne epidemiološke mjere u svrhu prevencije širenja bolesti COVID -19, a sukladno Naputku Stožera civilne zaštite, te ograničenog broja sudionika na Spomen obilježju na lokaciji Trokut Novska, za 314 stradalih hrvatskih branitelja tijekom Domovinskog rata na Zapadno-slavonskom ratištu, u petak 29. listopada vijence će položiti te počast odati u ime suboraca, pripadnika 53. samostalnog bataljuna s područja Grada Dugog Sela te Općina Brckovljani i Rugvica, ratni zapovjednik i pukovnik u mirovini Nikola Tominac i njegov zamjenik Željko Bajs.
Prema informacijama dobivenim iz Upravnog odjela za prostorno uređenje, zaštitu okoliša, stambeno i komunalno gospodarstvo Grada Dugog Sela danas 25. listopada u posao je uveden izvođač radova na izgradnji dvorane Dječjeg vrtića Dugo Selo.
U Dugom Selu održava se treća interpretacijska šetnja KulTurama. Nakon turističkih razgleda održanih u lipnju i rujnu i danas su, u ugodnom jesenskom ozračju, Perivojem grofa Draškovića i užim centrom grada prošetali zainteresirani građani.
Najnovije epidemiološko stanje na području grada Dugog Sela za protekli tjedan iznio je načelnik Stožera civilne zaštite Grada Dugog Sela Nikola Tominac: "U Hrvatskoj i nadalje vrlo brzo raste broj novooboljelih izazvanih delta sojem koronavirusa pa tako i u našoj sredini. O složenosti situacije najbolje govore brojke: u posljednjih šest tjedana na području našega grada bilježimo vrlo visok prosječni dnevni broj novooboljelih koji se kreće između 8-10 osoba, da bi u posljednjem tjednu taj broj porastao na 11,57. Međutim, prema jučerašnjem izvještaju samo u jednome danu imamo 35 novooboljelih!"
S obzirom na sve češće upite građana grada Dugog Sela koji su više nego opravdano ogorčeni zbog situacije s novoizgrađenom zgradom dugoselskog Željezničkog kolodvora čija vrata ostaju zatvorena za sve putnike, dok oni vlakove čekaju na kiši, vjetru i hladnoći – uputili smo dopis HŽ-u u kojem smo zatražili da jasno informiraju dugoselsku javnost o činjenici kada će za putnike biti otvorena zgrada dugoselskog Kolodvora. Isto tako pitali smo na koji način HŽ u međuvremenu dok se zgrada ne otvori planira riješiti problem putnika koji nezaštićeni od svih vremenskih uvjeta koriste željeznički prijevoz u Dugom Selu.