________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Drage naše sugrađanke i sugrađani, temeljem najnovije odluke MZ od 21.04.2020.  - Dr. dentalne med od sutra obavljaju preglede i stomatološke intervencije svojih pacijenata  u kojima zdravstveno stanje, sukladno med smjernicama,  više ne trpi  odgodu, a NISU SUMNJIVI prema anamestičkim podacima na zaraženost SARS-Cov 2 virusom - i to na lokacijama  svojih ugovornih ordinacija dentalne medicine - u radnom vremenu kao i prije epidemije - ALI I UZ DALJE NA SNAZI OPĆE MJERE OSOBNE ZAŠTITE I TRIJAŽE kao i do sada. 

U ostalim djelatnostima PZZ i SKZZ - i nadalje, do opoziva, na snazi je obvezna trijaža pacijenata - uz obvezne opće mjere zaštite = akutnih, hitnih pacijenatqa  , te pacijenata kojima zdravstveno stanje sukladno medicinskim smjernicama, ne trpi odgodu , a posebno kod sumnje na malignitet ili teže bolesti  , te kod kroničnih bolesnika kojma bi  zbog prirode bolesti , odgoda mogla uzrokovati  pogoršanje ishoda liječenja. 

Hvala na razumijevanju!

Dr Žuteković Sunčana, spec radiolog

Voditeljica Ispostave DS

Članica kriznog stožera grada DS