Drage naše sugrađanke i sugrađani, temeljem najnovije odluke MZ od 21.04.2020. - Dr. dentalne med od sutra obavljaju preglede i stomatološke intervencije svojih pacijenata u kojima zdravstveno stanje, sukladno med smjernicama, više ne trpi odgodu, a NISU SUMNJIVI prema anamestičkim podacima na zaraženost SARS-Cov 2 virusom - i to na lokacijama svojih ugovornih ordinacija dentalne medicine - u radnom vremenu kao i prije epidemije - ALI I UZ DALJE NA SNAZI OPĆE MJERE OSOBNE ZAŠTITE I TRIJAŽE kao i do sada.
U ostalim djelatnostima PZZ i SKZZ - i nadalje, do opoziva, na snazi je obvezna trijaža pacijenata - uz obvezne opće mjere zaštite = akutnih, hitnih pacijenatqa , te pacijenata kojima zdravstveno stanje sukladno medicinskim smjernicama, ne trpi odgodu , a posebno kod sumnje na malignitet ili teže bolesti , te kod kroničnih bolesnika kojma bi zbog prirode bolesti , odgoda mogla uzrokovati pogoršanje ishoda liječenja.
Hvala na razumijevanju!
Dr Žuteković Sunčana, spec radiolog
Voditeljica Ispostave DS
Članica kriznog stožera grada DS



