________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do subote, 28.11.2020. do 10:00 sati evidentirane su 8774 osobe kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 5175 osoba, a 34 osobe su preminule. Trenutno je aktivno 3565 slučajeva.

S obzirom na epidemiološku situaciju i mogući prijenos bolesti COVID-19, sve osobe na području Republike Hrvatske obvezne su pridržavati se stroge mjere fizičkog distanciranja, svih propisanih protuepidemijskih mjera, posebnih preporuka i uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te nužnih epidemioloških mjera propisanih ovom Odlukom.

Obavještavaju se umirovljenici s prebivalištem na području Grada Dugog Sela da će se jednokratna pomoć povodom predstojećih božićnih blagdana – „božićnica“ ove godine dijeliti za svako naselje / mjesni odbor, UZ OBAVEZNO POŠTOVANJE PROPISANIH EPIDEMIOLOŠKIH MJERA (obavezno nošenje zaštitne maske i dezinfekcija ruku na ulazu), prema sljedećem rasporedu:

S obzirom na epidemiološku situaciju s više od 3500 aktivnih slučajeva na području Zagrebačke županije, župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić donio je odluku o organizaciji nastave na daljinu za srednje škole kojima je osnivač Zagrebačka županije i to u razdoblju od 30. studenoga do 24. prosinca 2020. godine.

Ministar unutarnjih poslova i voditelj Nacionalnog stožera civilne zaštite Davor Božinović najavio je strožu kontrolu provedbe novih mjera protiv koronavirusa, koje stupaju na snagu u ponoć, što uključuje i kazne za nenošenje maski.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja pripremilo je izmjene u kalendaru školske godine po kojima će se praznici u siječnju produljiti za tjedan dana, čime će se odustati od drugoga dijela praznika koji su bili predviđeni u veljači. 

Ove se preporuke odnose na provedbu mjera u stambenim zgradama s više stambenih jedinica, radi održavanja higijensko- sanitarnih uvjeta na površinama i u prostorima koje zajednički koriste svi stanari (podrumi, dizala, stubišta te prostori po katovima) u cilju prevencije zaraze novim koronavirusom (COVID-19).

Sukladno novim mjerama za suzbijanje širenja koronavirusa, dugoselski sajam (Nova cesta bb) neće raditi do daljnjega. Gradska tržnica ostaje otvorena, a pratit će se upute i mjere Nacionalnog stožera, poručuju iz Grada Dugog Sela.

Cilj novog Programa pomoći je omogućiti financijsku pomoć poljoprivrednicima, vlasnicima registriranih i odobrenih samposlužnih uređaja za prodaju hrane životinjskog podrijetla u procesu fiskalizacije, i to u dijelu troška nadogradnje samoposlužnog uređaja s uređajem i računalnim programom za fiskalizaciju koji omogućavaju razmjenu podataka s Poreznom upravom.