Ove godine, 7. travnja, na Svjetski dan zdravlja, Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) je porukom „Podržimo medicinske sestre i primalje“ tematski naglasila važnost rada i truda medicinskih sestara i primalja i tako nas podsjetila na njihov doprinos očuvanju zdravlja svih ljudi, stoji u priopćenju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.