Prvi dan Velikoga tjedna - Cvjetnica, nedjelja palmi ili Muke Gospodnje, u Katoličkoj Crkvi slavi se kao spomen na Isusov svečani ulazak u Jeruzalem, kada ga je narod pozdravljao palminim i maslinovim grančicama. Ove godine, zbog pandemije COVID-19, brojni vjernici slave je u krugu obitelji i pozvani su prepoznati i njegovati ljepotu obiteljske molitve.