________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Vrijedna ekipa različitih sekcija koje djeluju u sklopu UZ „Zorke” – Keramičarska skupina, pod vodstvom učiteljice likovne kulture Barbare Biđin, Radionica poduzetništva B-look, pod vodstvom razrednika Siniše Kljajića, i Mladi ekolozi, pod vodstvom učiteljice prirode i biologije Ankica Vidak, organiziraju sutra prodajni štand na ulazu u OŠ Josipa Zorića.

U Dugom Selu, u prostoru DVD-a Dugo Selo, danas je uručena nova oprema operativnim snagama civilne zaštite Zagrebačke županije. Vrijednost je 55.000 eura, a sredstva su osigurana iz županijskog proračuna. Oprema je namijenjena Vatrogasnoj zajednici Zagrebačke županije, Društvu Crvenog križa Zagrebačke županije, Hrvatskoj gorskoj službi spašavanja – Stanici Samobor i Hrvatskoj udruzi za obuku potražnih pasa.

Četvrta međunarodna konferencija za učitelje razredne nastave, obrazovne stručnjake i znanstvenike u primarnom obrazovanju sa sloganom "Pogled u učionicu - od tradicije do suvremenosti" ove godine se održala od 30. travnja do 3. svibnja te okupila oko tristotinjak sudionika, mahom učitelja razredne i predmetne nastave, stručnih suradnika i znanstvenika iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Turske, Portugala i Nizozemske.

Grad Dugo Selo kao organizator obavještava javnost da otkazuje manifestaciju „Za planet – drvo i cvijet“ najavljenu za petak, 9. svibnja i za subotu, 10. svibnja 2025., zbog novih okolnosti (preklapanje s drugim događanjima, vremenski uvjeti).

 
Gradska knjižnica Dugo Selo poziva na znanstveni skup pod naslovom „Povijest i kultura dugoselskog područja“. Skup će se održati 10. svibnja 2025. u Kulturno-informativnom centru, Ul. J. Zorića 5, Dugo Selo, s početkom u 09:00 sati. Ovo je prvi znanstveni skup takve vrste o našem kraju, a na kojem smo okupili izlagače iz više poznatih hrvatskih ustanova.

U organizaciji Inicijative “Hrvati izvan domovine“, u Međugorju je održano 2. po redu hodočašće Hrvata izvan domovine koje je i ove godine okupilo oko 500 hodočasnika iz različitih krajeva Njemačke i Austrije. Kako doznajemo od jedne od inicijatorica hodočašća Anđelke Knezović Svetec ovogodišnji program bio je duhovno bogat i raznovrstan, a osim tradicionalnih odlazaka i molitvi na Podbrdu i križnog puta na Križevcu centralno događanje se odvijalo u Dvorani majke Krispine gdje su se vjernicima obratili brojni predavači iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske.