________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do ponedjeljka, 19.10.2020. do 10:00 sati evidentirane su 1484 osobe kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 655 osoba, a 21 osoba je preminula. Trenutno je aktivno 808 slučajeva.
 

Nastavlja rasti brojka novozaraženih u Zagrebačkoj županiji. U posljednja 24 sata oboljele su 94 osobe. Najviše novooboljelih je u Dugom Selu, njih 18. U Rugvici je 6 novih slučajeva, u Brckovljanima 1.

U OŠ Josipa Zorića propisana je mjera samoizolacije za dva cijela razreda dok se u još četiri razreda radi o pojedinačnim slučajevima odnosno dio učenika prati nastavu na daljinu, saznajemo od ravnateljice Mare Mamuze. Obavještava kako je u školi situacija s COVID-19 stabilna i pod kontrolom te moli roditelje/skrbnike da uvažavaju epidemiološke odluke i ne postupaju samovoljno.

U svim gradovima Zagrebačke županije bilježi se rast broja novooboljelih od korona virusa, u posljednja 24 sata potvrđeno je ukupno 74 novooboljelih, a šest osoba je izliječeno. Dugo Selo bilježi 7 novooboljelih, Rugvica 4. U samoizolaciji su dva razreda Srednje škole Dugo Selo. Također, mjera samoizolacije traje za dva razreda u OŠ Josipa Zorića dok se u još četiri razreda radi o pojedinačnim

...

Gradsko društvo Crvenog križa Dugo Selo u suradnji s Hrvatskim zavodom za transfuzijsku medicinu Zagreb organizira akciju dobrovoljnog darivanja krvi u ponedjeljak  19.10.2020. od 13:00 h do 18:00 h u Crvenom križu Dugo Selo.

Zbog pogoršanja epidemiološke situacije otkazuje se Martinje u Dugom Selu.

Općina Rugvica prošle je godine isplatila 462 božićnice umirovljenicima, za čije će se božićnice sredstva osigurati i ove godine. Tako će svi umirovljenici koji imaju mirovinu do 3.000,00 kuna, ove godine dobiti božićnicu u iznosu od 300 kuna. Obavijest o vremenu i načinu isplate božićnica bit će uskoro objavljena.

Prema informacijama Stožera za civilnu zaštitu Grada Dugog Sela, a temeljem podataka Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije, na području Ispostave Dugo Selo (uključuje tri jedinice lokalne samouprave) trenutno je aktivnih 39 slučajeva oboljelih od COVID-19.

Nakon što je u ponedjeljak jedan razred Srednje škole Dugo Selo upućen u samoizolaciju od jučer je još jedan razred iste Škole u samoizolaciji.

Zbog pogoršanja epidemiološke situacije uzrokovane koronavirusom otkazuje se Martinje u Dugom Selu.